اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

بنام تنها یاری دهنده

این وبلاگ توسط مجله اینترنتی حنانه برای شناخت و راه های بهبود کودکان اتیسم راه اندازی شده و امیدوارم بتوانم قدمی هر چند بسیار کوچک در اطلاع رسانی اتیسم و کودکان اتیسم بردارم.

مطالب ما را از طریق کانال و اینستاگرام مجله اینترنتی حنانه می توانید دنبال کنید.

اینستاگرام hanane.vhd@

مدیر وبلاگ:خانم واحد

کپی برداری با ذکر نام و آدرس وبلاگ بلامانع است.

نویسندگان

معرفی برخی روش های درمانی کودکان اتیسم

leila vahed | شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۰۰ ب.ظ

یکپارچگی حسی روشی است که توسط بازی درمان، کاردرمان و یا گفتار درمان انجام شود به کودک کمک می شود تا بهتر از اطلاعات حسی بهره ببرد. مثلاً اگر کودک با حس لامسه خود مشکل دارد از کودک خواسته می شود تا اشیاء متفاوت با جنس های متفاوت را لمس کرده و با آنها کار کند.
مداخلات ارتباطی: این درمان به دو گروه تقسیم می شود. درگروه اول بسیاری از کودکان اوتیسم که قادر به سخن گفتن نیستند یا کم صحبت می کنند، قرار دارند. این مداخلات سعی در بهبود ارتباطات دارد که توسط گفتار درمانگرها انجام می شود و از روش های افزاینده ارتباط مثل روش های بصری استفاده می کنند. درگروه دوم مهارت های اجتماعی کودک درمان می شود، که مشکل اساسی این بیماران به شمار می رود. به این منظور طیف وسیعی از رویکردهای مداخله جویانه شامل مدل سازی، تقویت ، مدیریت خود و آموزش مستقیم استفاده می شود.

تحقیقات بسیاری وجود دارد که نشان می دهند افراد اوتیستیک از طریق تصویر بهتر یاد می گیرند و نیز تمایل بیشتری به استفاده از سمبل های غیر کلامی دارند. هدف این برنامه آموزش گفتار به کودک نمی باشد هرچند که دراین مراحل به ویژه پایان این برنامه کودک ممکن است به توسعه گفتار نیز برسد. بلکه هدف اولیه  ایجاد و تقویت یک سیستم ارتباطی بین کودک و محیط او می باشد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
خرید فایل های قابل دانلود