اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

بنام تنها یاری دهنده

این وبلاگ توسط مجله اینترنتی حنانه برای شناخت و راه های بهبود کودکان اتیسم راه اندازی شده و امیدوارم بتوانم قدمی هر چند بسیار کوچک در اطلاع رسانی اتیسم و کودکان اتیسم بردارم.

مطالب ما را از طریق کانال و اینستاگرام مجله اینترنتی حنانه می توانید دنبال کنید.

اینستاگرام hanane.vhd@

مدیر وبلاگ:خانم واحد

کپی برداری با ذکر نام و آدرس وبلاگ بلامانع است.

نویسندگان

تعریف اتیسم

leila vahed | چهارشنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۷ ق.ظ

اتیسم یک بیماری نیست، بلکه یک اختلال است که در مغز ایجاد می گردد. اختلالی که مغز توانایی پردازش اطلاعات را به درستی ندارد. اتیسم دارای طیف های مختلفی بوده و اغلب تشخیص اینکه کودک این اختلال را دارد یا خیر، در سنین پایین مشکل است و حتی گاهی علائم اتیسم با دیگر اختلالات اشتباه گرفته می شود. به همین دلیل برای تشخیص نهایی در سنین پایین حتما نیاز است به روانپزشک اطفال مراجعه نمود. نکته مهمی که در مورد کودکان مشکوک به اتیسم، حائز اهمیت است، تشخیص و درمان درسنین پایین می باشد که کمک بزرگی به کودک برای داشتن یک زندگی عادی خواهد کرد. درواقع والدین هر چه زودتر برای تشخیص و درمان اقدام کنند نتایج بهتری خواهند گرفت. اغلب این کودکان دچار مشکلات گفتارهستند. یعنی صحبت کردن که یک کودک درمراحل اولیه رشد ازطریق ایجاد اصوات شروع می کند در کودکان اوتیستیک کمتر به چشم می خورد وهمچنین در صورت عدم درمان دراین کودکان با سن بالاتر، لالی عاطفی  یعنی فقدان کامل تکلم، بسیار عادی است. این کودکان اغلب دارای کلیشه های رفتاری نیز می باشند و گاهی عادت دارند انگشتان خود را به طور پیوسته در برابر صورتشان حرکت می دهند.

تعریف اتیسم


 اتیسم می تواند موجب ناتوانی کودک در برقراری ارتباط با مردم یا موقعیت ها گردد. گاهی کودکان اوتیستیک به عنوان کودکان آرام اشتباه گرفته می شوند زیرا توقعات زیادی از والدین خود ندارند. در برخی طیف های اتیسم، بعد از نوزادی هیچ وابستگی نسبت به اشخاص نشان نداده و بر عکس به اشیاء مکانیکی وابسته می شوند. اوتیسم به وسیله مجموعه ای از علایم تشخیص داده می شود نه فقط یک علامت، و نمی توان با وجود چند علامت ذکر شده در مورد این بیماری کودک را اوتیستیک نامید. مشخصه اصلی اوتیسم نقص در واکنشات اجتماعی ارتباطات، توجه محدود شده و رفتار های تکراری است ودیگر مشخصات مثل اختلال در خوردن، خوابیدن و ... برای تشخیص مهم هستند اما ضروری نیستند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
خرید فایل های قابل دانلود