اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

هر آنچه که در باره ی اتیسم و بهبود آن می خواهید بدانید

اتیسم، بهبود و کودک نابغه

بنام تنها یاری دهنده

این وبلاگ توسط مجله اینترنتی حنانه برای شناخت و راه های بهبود کودکان اتیسم راه اندازی شده و امیدوارم بتوانم قدمی هر چند بسیار کوچک در اطلاع رسانی اتیسم و کودکان اتیسم بردارم.

مطالب ما را از طریق کانال و اینستاگرام مجله اینترنتی حنانه می توانید دنبال کنید.

اینستاگرام hanane.vhd@

مدیر وبلاگ:خانم واحد

کپی برداری با ذکر نام و آدرس وبلاگ بلامانع است.

نویسندگان

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۷ ثبت شده است

مربی همراه یا مربی سایه برای کودکان اتیسم

leila vahed | چهارشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰ ب.ظ

مربی سایه کیست؟

معلم سایه فردی است که اوتیسم را می‌شناسد، مدتی مربی اوتیسم بوده و آموزش‌های مربیگری اوتیسم را دیده است. این فرد قاعدتا باید روان‌شناسی خوانده باشد، شخصیت باز و منعطف داشته و برون‌گرا باشد. وی باید کودک را در محیط‌های اجتماعی مثل مهد یا مدرسه همراهی کند و در هفته‌های اول کودک را آرام نگه دارد تا متوجه دنیای اطرافش شود. در ماه‌های اول کودک باید در محیط عادی با کودکان دیگر همگن شود. ممکن است کودک در این مدت ارتباط تنگاتنگی با دیگر کودکان برقرار نکند اما به محض اینکه با گروه همسالان ادغام شد باید مهارت‌های ارتباطی را به او آموخت. کودکان اوتیستیک در بازی‌های قاعده‌مند که استدلال اجتماعی حکم می‌کند کندتر عمل می‌کنند. معلم سایه در این شرایط باید سرعت کودک را به دیگر کودکان برساند و به مرور که کودک توانست داد و ستد اجتماعی کند نقش خود را کمرنگ کند و به مرور حذف ‌شود.

مربی سایه برای کودک اتیسمی

کودکان اوتیستیک، کودکان مبتلا به تاخیرهای رشدی، کودکان با اختلال‌های یادگیری و کودکان مبتلا به بیش‌فعالی به معلم سایه نیاز دارند. مهارت معلم سایه برای تمام این کودکان یکسان نیست. معلم سایه، به یک کودک اوتیستیک روابط اجتماعی و به کودک بیش‌فعال خودکنترلی را می‌آموزد.


هفته نامه سلامت-543

  • leila vahed

لیست مدارس اتیسم در شهر تهران

leila vahed | چهارشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۴۴ ق.ظ

 یکی از مشکلات بزرگی که والدین کودکان اتیسم، دارند پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندانشان می باشد. بسیاری از کودکان اتیسم در طیف پایین تر  و حتی متوسط می توانند به مدارس عادی بروند. اما برخی دیگر که هنوز توانایی بودن در کنار کودکان عادی را ندارند و در طیف بالای اتیسم هستند به مدارس اتیسم معرفی می شوند. همچنین ممکن است برخی مدارس اجازه دهند فرزند شما که اتیسم دارد و می تواند در مدارس عادی تحصیل کند یک مربی خصوصی همراه خود داشته باشد. دوستانی که به دنبال آدرس و اطلاعات دقیق از لیست مدارسی که پذیرای کودکان اتیسم هستند، می توانند به ادامه مطلب مراجعه کنند.آدرس و نشانی کامل این مدارس وجود دارد.

  • leila vahed
خرید فایل های قابل دانلود